UZ SĀKUMU ČEMPIONI 1993 – 1994 ČEMPIONI 1994 - 1995 ČEMPIONI 1995 - 1996 ČEMPIONI 2008 - 2009 ČEMPIONI 2012 - 2013 ČEMPIONI 2013 - 2014 ČEMPIONI 2015 - 2016
Lekrings

5:4 PM

FBK Valmiera

Svētdienas vakarā Cēsu Sporta kompleksā norisinājās īstena trillera cienīgi notikumi - Lekringam, nonākot neapskaužamā situācijā, 12 minūtēs pirms spēles pamatlaika beigām izdevās atspēlēt četru vārtu deficītu, kas mača finālu noveda līdz pat pēcspēles metieniem. Ar vieniem gūtiem vārtiem Krišjāņa Tiltiņa #15 izpildījumā un nevainojamu vārtsarga Markusa Plūduma #1 sniegumu cēsinieki svinēja uzvaru ar rezultātu 5:4.

Šī spēle iesākās pretēji tai, ko abas komandas aizvadīja iepriekšējā vakarā. Spēles sestajā minūtē, Jānim Melderim #13 esot uz noraidīto soliņa, Valmieras vienība izvirzījās vadībā. Pēc nepilnām sešām minūtēm, pretinieki savu pārsvaru uz tablo bija jau dubultojuši. Trešdaļai noslēdzoties, Lekrings spēlētāji uz ģērbtuvēm devās bez nevieniem gūtiem vārtiem. Otrajā trešdaļā, pēc diviem Lekrings mazākumiem, valmierieši guva savus trešos vārtus (turklāt visus trīs vārtus līdz šim bija guvis viens no Valmieras līderiem - Mārtiņš Broks).

Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē pretinieki atkal bija sekmīgi pretuzbrukumā, atstājot Lekrings spēlētājus neapskaužamā situācijā. Līdz spēles beigām bija palikušas mazāk par 16 minūtēm, bet tablo rādīja 0:4. Pēc pāris minūtēm tā vien šķita, ka Lekringam beidzot būs iespēja gūt pirmos spēles vārtus, kad pēc neveiksmīgas epizodes Inta Vilka izpildījumā uz Valmieras vārtiem tika norīkots soda metiens. To šoreiz izpildīja Jorens Malkavs #17, taču pārāks izrādījās pretinieku vārtsargs. Taču cēsinieki cerību nebija zaudējuši un nu jau spēlēja uz pilnu banku. Komandas pirmie vārti tika gūti spēles 48. minūtē, precīzu raidījumu veicot Kevinam Šmitam #62 no Artūra Ozola #47 piespēles. Otros vārtus Lekrings guva neilgi pēc tam spēlējot vairākumā, veiksmīgu metienu izdarot Tomam Rīsmanim #8. Puiši, sagaršojuši vārtu guvumu, turpināja neatlaidīgi cīnīties. Tā trešos vārtus guva Jorens Malkavs #17 un spēles 56. minūtē, spēlējot vairākumā, Emīls Dzalbs #6 panāca tik ļoti nepieciešamo 4:4 uz rezultāta tablo.

Lai noskaidrotu uzvarētāju, spēle turpinājās 10 pagarinājuma minūtēs. Jau pēc pirmās centra izspēles bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem radīja Emīls Dzalbs, teju panākot spēles noslēgumu par labu Lekringam, taču pretinieki ar to veiksmīgi tika galā un uzreiz atbildēja ar līdzvērtīgi bīstamu metienu uz Markusa Plūduma sargātajiem vārtiem. Abām komandām, sīvi cīnoties par katru bumbu, pagarinājums beidzās tā arī nenoskaidrojot uzvarētāju.

Spēle tika novesta līdz tās kulminācijai - pēcspēles metieniem. Šajā metienu sērijā Lekrings rindās precīzu metienu izdarīja sezonas debitants Krišjānis Tiltiņš #15 (viņam šajos playoff jau otrie gūtie vārti), taču valmieriešiem tā arī neizdevās pārspēt Markusu Plūdumu, kurš, bez šaubām, šodien tika godāts ar labākā spēlētāja titulu.