UZ SĀKUMU ČEMPIONI 1993 – 1994 ČEMPIONI 1994 - 1995 ČEMPIONI 1995 - 1996 ČEMPIONI 2008 - 2009 ČEMPIONI 2012 - 2013 ČEMPIONI 2013 - 2014 ČEMPIONI 2015 - 2016

Cēsu Novada Dome FATPIPE Cēsis FATPIPE Cēsis FATPIPE

“Lekrings” mājās tiek pie otrās uzvaras, sestā spēle Kocēnos

03.11.2017

2 (40)

Sestdien, 11. martā, ļoti svarīgu uzvaru ceturtdaļfināla spēlē izcīnīja Cēsu “Lekrings”, kas savā laukumā ar 7:4 pieveica “Pārgauju”. Par mača labāko spēlētāju tika atzīts pašaizliedzīgi spēlējošais Kaspars Bernāts.

Pirmajās četrās spēlēs sekmīgāk spēle vedās “Pārgaujai”, kas panāca vadību sērijā 3:1. Komandu piektais mačs varēja kļūt par izšķirošo, jo cīņa par pusfinālu notiek līdz četrām uzvarām. Šī iemesla dēļ Cēsu sporta komplekss bija pamatīgi piepildīts, pat neskatoties uz to, ka spēli bija iespējams vērot gan TV, gan interneta tiešraidē, maču klātienē noraudzījās teju 1000 skatītāji.

Līdz šim vienīgo uzvaru cēsnieki uzvarēja sērijas otrajā mačā, kad vienīgo reiz līdzšinējos mačos pirmie izvirzījās vadībā. Līdzīgs scenārijs notika arī sestdienas vakarā, kad no bīstamas soda izspēles Malkavs nomainīja malu uz Trekši, kurš ar metienu vārtu augšā atklāja rezultātu. Jau pēc nepilnas minūtes Stalbe panāca izlīdzinājumu, pretuzbrukumā izmantojot Krūmiņa kļūdu vārtos izcēlās Puriņš. Trešdaļas otrajā pusē cēsnieki nonāca mazākumā, tad “Pārgauja” noveda viena vīra pārsvaru līdz brīvam sitienam no vārtu priekšas, panākot vadību 2:1. Divas minūtes pirms perioda izskaņas “Lekrings” devās straujā pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar lielisku Malkava metienu tuvajā vārtu malā. Tad cēsnieki vēlreiz nonāca mazākumā. Par viena vīra deficīts netraucēja Cēsu florbolistiem kontrolēt bumbiņu, bet Andra Rajecka reids pāri  visam laukumam beidzās ar vēlvienu netveramu Trekšes metienu. Diemžēl 15 sekundes pirms trešdaļas noslēguma Mārtiņš Rajeckis skaitliskajā vairākumā izdarīja netveramu metienu, atjaunojot līdzsvaru uz tablo – 3:3.

Pirmajā periodā cēsnieki nomētāja pretiniekus ar attiecību 17:11. Spēles turpinājumā mājinieku spiediens mazliet samazinājās un abās nometnēs komandas vairāk uzmanības veltīja aizsardzībai. Ātri vien “Pārgaujai” otrreiz izdevās panākt vadību. Pēc haotiska bumbiņas ceļojuma pa cēsnieku aizsardzības zonu, no asa leņķa sita bumbiņu tālajā vārtu stūrī zem vārtsarga elkoņa. Tuvojoties spēles pamatlaika meridiānam, pirmo vairākumu nopelnīja arī cēsnieki. Mājinieki sagatavoja vienu izspēli, kuras noslēgumā pa lēkājošu bumbiņu tukšu vārtu priekšā netrāpīja Trekše. Cēsu tribīnēs sanākušies “Lekringa” līdzjutēja uzgavilēja mazliet vēlāk, kad Andris Rajeckis vidusszonā apveda pretinieku, uzvilka uz sevi divus pretspēlētājus un nekļūdīgi meta tālajā vārtu stūrī, panākot izlīdzinājumu 4:4.

Mājiniekiem teicami iesākās izšķirošās 20 minūtes. Ļoti svarīgā brīdī ne bez veiksmes palīdzības ar sitienu no distances vārtus guva Andris Rajeckis, atkārtoti izvirzot komandu vadībā. “Pārgauja” turēja visus spēles skatītāju pamatīgā saspringumā, jo gan skaitliskajā vairākumā, gan vienādos sastāvos vairākkārt norībināja cēsnieku vārtu pārliktni. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām lielisks “Lekringa” uzbrukums finišēja ar Zvīņa lielisku metienu zem vārtsarga, kas panāca 6:4. Mača izskaņā viesi pamanījās ieraidīt bumbiņu savos vārtos, tādējādi norokot pēdējās cerības uz atspēlēšanos.

Šobrīd rezultāts sērijā kļuvis 2:3, bet sērijas sestā spēle norisināsies svētdien, 12. martā, kad komandas pulksten 20:00 krustos nūjas Kocēnu sporta namā. Lai novestu sēriju līdz septītajam mačam, cēsniekiem derēs tikai uzvara.