UZ SĀKUMU ČEMPIONI 1993 – 1994 ČEMPIONI 1994 - 1995 ČEMPIONI 1995 - 1996 ČEMPIONI 2008 - 2009 ČEMPIONI 2012 - 2013 ČEMPIONI 2013 - 2014 ČEMPIONI 2015 - 2016

“Lekrings” zaudē “Valmierai” un piedzīvo pirmo neveiksmi mājās

01.05.2017

_MG_0967   Ceturtdienas vakars gaužām neveiksmīgs izvērtās Cēsu florbolistiem, kas ar 0:8 atzina “Valmieras” pārākumu, piedzīvojot šīs sezonas pirmo neveiksmi savā laukumā.

Spēles sākums bija paredzēts pulksten 20:00, tomēr tehnisku problēmu dēļ pirmā svilpe tika atcelta par vairākām minūtēm. Neskatoties uz to, ka spēle norisinājās darba dienas vakarā, turklāt aiz loga valda barga ziema, Cēsu sporta kompleksa tribīnes gana kupli piepildīja gan mājinieku, gan valmieriešu atbalstītāji.

Trešo spēli pēc kārtas cēsnieki gaužām nesekmīgi iesāka mača pirmo trešdaļu. Jau ceturtajā minūtē “Valmiera” atklāja rezultātu, bet drīz pēc tam viesi pamanījās gūt vēl divus vārtus. Treneris Malkavs uzreiz pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem izmantoja 30 sekunžu pārtraukumu, tomēr tas nedeva vēlamo rezultātu. Mača 16. minūtē Arvis Kārkliņš guva komandas ceturtos vārtus, bet trešdaļas pēdējā minūtē valmierietis Ints Vilks iedzina pēdējo naglu – 5:0 viesu labā.

Uz otro periodu mājinieki iznāca mobilizējušies un gatavi vērst visu par labu, kā tas bija izdevies iepriekšējās divās spēlēs. “Lekrings” ātri vien nopelnīja iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr sagatavotie mājasdarbi nebija sekmīgi un pretinieku vārti tā arī palika neieņemti. Spēles turpinājumā vairākas reizes stabili “Valmieras” vārtos darbojās Agris Rogainis, kas liedza izmantot labas vārtu gūšanas izdevības. Atsaucoties uz sen zināmo patiesību, ka “neiemet tu, iemet tev”, viesi sagaidīja savu iespēju un mača 33. minūtē ar precīzu metienu atzīmējās Lauris Alvis Stiprais. Šāds pavērsies vēlreiz iedragāja mājinieku centienus atspēlēties un neļāva atgūt spēles pavedienu.

Cēsnieki vēl nemeta plinti krūmos un ķērās pie pēdējā salmiņa, pārejot uz spēli divos virknējumos. Diemžēl arī tas nedeva vēlamo rezultātu, un “Valmiera” turpināja uzņemto kursu pretī uzvarai. Vispirms precīzs bija Matīss Salmiņš, bet mača izskaņā, spēlējot vairākumā, pie vārtiem tika Ints Vilks. “Lekrings” spēli noslēdza bez gūtajiem vārtiem, piedzīvojot smagu sakāvi pret “Valmieru”.

Desmitā abu komandu tikšanās reize Cēsīs izrādījās sevišķi neveiksmīga, jo “Valmiera” izcīnīja vēsturisko pirmo uzvaru izbraukumā pret “Lekringu”, turklāt kļuva par pirmo komandu kopš 2010. gada, ka spējusi cēsniekus atstāt uz nullītes.

Pēc šī mača abas komandu izvietojums turnīra tabula saglabājies nemainīgs, “Lekrings” ar 28 punktiem ir trešie, bet Valmieras florbolisti ar 25 ir ceturtie. Smagajā janvāra kalendārā nākamnedēļ cēsniekiem gaidāmas divas izbraukuma spēles – vispirms 13. janvārī (piektdien) spēle Stalbē pret vietējo “Pārgauju”, bet svētdien priekšā tālākais izbraukums pie Liepājas “Kuršiem”.