UZ SĀKUMU ČEMPIONI 1993 – 1994 ČEMPIONI 1994 - 1995 ČEMPIONI 1995 - 1996 ČEMPIONI 2008 - 2009 ČEMPIONI 2012 - 2013 ČEMPIONI 2013 - 2014 ČEMPIONI 2015 - 2016

Plūduma debijā “Lekrings” pārved trīs punktus no Liepājas

01.15.2017

MP1   Svētdienas vakarā Cēsu florbolisti no sezonas tālākā izbraukuma Liepājā atgriezās ar 4:3 uzvaru un trim punktiem tabulā. Lielisku debijas spēli aizvadīja vārtsargs Markuss Plūdums, atvairot 29 pretinieku metienus.

Aizvadītajā nedēļas nogalē abām komandām šī bija otrā spēle – cēsnieki piektdien izbraukumā ar 5:7 piekāpās “Pārgaujai”, bet “Kurši” ar 7:8 viesos atzina “Valmieras” pārākumu, turklāt liepājniekus kārtējo reizi skārušas traumas, tāpēc sastāvā ir pamatīgi robi.

Spēles pirmajās minūtēs komandas spēlēja nesteidzīgi un pamazām ieskrējās. Astotajā minūtē pēc soda izspēles pretinieku vārtu priekšā ar precīzu metienu izcēlās Olafs Zvīnis. Jau nākamajā nomaiņā “Kurši” metās atspēlēties – diezgan neloģiskā epizodē Edgars Freimanis, spraucoties uz vārtu priekšu no aizvārtes, atrada spraugu Plūduma sargātajos vārtos, panākot izlīdzinājumu. Pirmajā trešdaļā katrai no komandām vēl bija pāris lieliskas iespējas, tomēr veiksmīgi abos laukuma galos darbojās vārtsargi.

Otrajā trešdaļā spēle turpinājās pēc līdzīga ritējuma, bez izteikta vienas komandas pārsvara. Perioda devītajā minūtē ar pārdesmit sekunžu intervālu partneri izkārtoja lieliskas epizodes Artim Jansonam, kurš ar otro piegājienu meta precīzi vārtu augšējā stūrī, atjaunojot vadību 2:1. Teju uzreiz pēc spēles atsākšanās noraidījumu nopelnīja Pauls Erenbots, savukārt “Kurši” pretinieku dāvanu spēja pārvērst vārtu guvumā, kad ar precīzu metienu atzīmējās Kārlis Pupils. Nepilnu minūti vēlāk Trekšes diagonālo piespēli “nolasīja” Kaspars Klamers, ievadot komandas pretuzbrukumu trīs pret divi. Divas lieliskas piespēles uzbrukuma smailē noveda jau pieminēto Klameru, kuram atlika raidīt bumbiņu jau gandrīz tukšajos “Lekringa” vārtos, pirmo reizi ļaujot vadībā izvirzīties mājiniekiem.

Pirmajos divos periodos atsevišķas labas epizodes nespēja izmantot kapteinis Artis Savins, turpretī ļoti svarīgā brīdī trešās trešdaļas sestajā minūtē tieši viņš bija tas, kurš bija izvēlējies lielisku pozīciju vārtu priekšā un praktiski neviena netraucēts vārtu tīklā raidīja bumbiņu, kas nupat izlekusi uz lāpstiņas. Tuvojoties pamatlaika izskaņai, komandas sāka spēlēt mazliet piesardzīgāk, tomēr kā vieniem, tā otriem ik pa laikam izdevās tikt pie labiem momentiem. Piecas minūtes pirms mača beigām pēdējo vārdu teica cēsnieki, kad pēc veiksmīgas Rajecka darbības aizsardzībā bumbiņu uz nevienu nepiesegto Malkavu pārvirzīja Savins. “Lekringa” pieredzējušākais spēlētājs nepievīla un panāca 4:3. Pēdējās minūtēs “Kurši” metās atspēlēties, bet veiksmīgā Plūduma spēle un komandas darbības aizsardzībā neļāva liepājniekiem tikt pie punktiem šajā spēlē.

Pārtraucot divu neveiksmju sēriju, Cēsu “Lekrings” florbolisti izcīnījuši pirmo uzvaru 2017. gadā. Uzvara viesos ļāvusi nostabilizēties trešajā vietā turnīra tabulā. Šonedēļ cēsniekus sagaida vēl divi mači – sestdien savā laukumā gaidāma spēkošanās ar otrajā vietā esošajiem “Triobet/Ulbroka”, bet svētdien jādodas izbraukumā pie “Ķekavas”.